Uniós pénzek nélkül csak vánszorog a magyar építőipar
Augusztusban - éves összevetésben - 9 százalékos csökkenés volt az ágazatban.
Augusztusban - éves összevetésben - 9 százalékos csökkenés volt az ágazatban.
Nem jó, ha a magyar mezőgazdaság csak az uniós támogatásokra épít, ugyanis 2020 után jelentősen megváltozhat a kifizetések és támogatások rendszere.
A Világgazdaság szerint kiverte a biztosítékot Brüsszelben az aszfaltügy, amit Simicska Lajos cége, a Közgép dobott fel. Az EU vizsgálatot indított, emiatt még az előző ciklus hasonló ügye miatt felfüggesztett milliárdok átutalását is felfüggesztették, százmilliárdok ragadtak bent a rendszerben.
Pénzügyi szempontból furcsa helyzet állhat elő az új debreceni főpályaudvar miatt. Valószínűleg el kell bontani ugyanis a 2-es villamos kialakításkor épített villamospálya egy részét, és vissza kell fizetni a fejlesztéshez korábban megítélt uniós támogatás arányos részét – derül ki a Dehir.hu-ról.
Berettyóújfalu kimaxolta az uniós támogatásokat. Van DrinkBike, mobil squash-pálya, de az abszolút világszám az alföldi bobpálya, amely lejtőhiányában elektromos bobokkal biztosítja a száguldást. És mindezt persze uniós pénzből. Azért egy sípálya, beülős felvonóval nagyon kéne.
A Han Kardam 8 ezer forintért visz át egy kamiont Esztergom mellett Szlovákiába.
1200 milliárd forintra lett volna igény, legalább is a beérkezett támogatási igények szerint.
Az LMP szerint a társadalmi megújulást célzó programok mellett a gazdaságfejlesztési uniós projektekben is történtek gyanús kifizetések, az ellenzéki párt ezért feljelentést tesz az összesen 45 milliárd forintot kifizető, piacorientált kutatás-fejlesztési tevékenységet támogató projekt ügyében.
Mint amilyen Magyarország és Lengyelország.
Akadozik az uniós pénzlehívás, a 2014–2020-as uniós költségvetési ciklusban még egyetlen uniós forrást sem sikerült lehívni.
A magyar kormány megengedi a kastély- és várprogramban lévő 33 milliárd forintnyi uniós támogatás előlegként való azonnali és teljes kifizetését. Az Európai Bizottság ugyanakkor kimondottan ellenzi a műemlékek körüli ellenőrizhetetlen költekezést – derül ki a szerdai Magyar Nemzetből. A lap informátora szerint lehet, hogy a könnyítés kifejezetten jól jöhet Orbán Viktor vejének, valamint a jegybanknak.
Mintegy 370 millió forintos beruházással bővíti termelési kapacitását és telephelyét a pécsi Somapak Csomagolástechnikai Gépgyártó Kft.
Gyorsítani akarják a pályázati pénzek magyarországi lehívását, Brüsszelnek nem lesz módja a korábban megkötött szerződések felbontására.
Európai uniós pályázatokból, több mint 500 millió forintból létesített inkubátorházat a Fejér megyei Kápolnásnyéken a DFT-Hungária Zrt.
Az Európai Csalásellenes Hivatal (OLAF) egyelőre nem indított eljárást a felcsúti kisvasút ügyében – értesült a Népszabadság. Ez ugyanakkor nem jelenti azt, hogy ne vizsgálhatnák hamarosan az uniós pénz felhasználásával végrehajtott beruházást – jegyzi meg a lap.
Egy nap, öt hír, amiről mindenki beszél: állítólag Orbán és Rogán is hallható a Spédernél lefoglalt hanghordozókon; egyre többen kétlik, hogy jót tesz a nekünk az EU ingyenpénze; immár végleges, hogy meglesz a kvótanépszavazás; fű alatt megindult a szakképzés "átalakítása"; a németek kikaparták a gesztenyét Dzsudzsákéknak.
A gazdasági növekedést és a foglalkoztatottságot nem igazán segítik, a vállalkozásoknak nem megfelelő ösztönzők, arra viszont jók, hogy orosz típusú oligarchisztikus rezsimek alakuljanak ki a segítségükkel. Múlt héten több fórumon is kártékony és hatékonytalan eszközként jelentek meg a vissza nem térítendő brüsszeli források. Próbáltunk utánajárni, hogy tényleg ennyire rosszat tesz-e az ingyenpénz.
Romániával és Bulgáriával együtt messze kiugró az OLAF-vizsgálatok száma nálunk.
Minden második közbeszerzést voltaképpen titkolva hirdetnek meg. Az uniós pénzeknél pofátlanul vastagon fog a ceruza.